Науковці обговорювали проблеми політики пам’яті в Україні

26 березня 2012

У Національному університеті «Острозька академія» 23 березня відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Політика пам’яті в Україні» за участі провідних істориків.

Учасників круглого столу привітав ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник, який зазначив, що проведення такого заходу в Острозькій академії невипадкове, адже Острозька академія — найстаріший вищий навчальний заклад у Східній Європі, відтак, збереження історичної пам’яті українського народу в університеті по-особливому актуальне.

Із науковими доповідями виступили, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України Олександр Лисенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу дослідження теоретичних і прикладних проблем національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Алла Киридон, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії НаУОА Володимир Трофимович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету ім. І. Франка Леонід Зашкільняк та доктор історичних наук, професор кафедри історії НаУОА Віталій Яремчук.

Доповіді загалом стосувалися організаційно-правових засад формування і реалізації політики національної пам’яті, проблем нав’язування людям певних стереотипів про минуле, інтелектуальної заангажованості деяких істориків, роз’яснення питання: «Що ж таке „історична пам’ять“ та стереотип у вживанні цього терміну відносно історіографії — неосвіченість чи роками сформована звичка?» тощо.

Крім цього, у рамках круглого столу відбулася презентація українського інтелектуального часопису «Україна модерна», який вважається одним із найкращих видань вітчизняної наукової періодики.

Науковці обговорювали проблеми політики пам’яті в Україні Науковці обговорювали проблеми політики пам’яті в Україні