В Острозі обговорили проблеми гендеру та особистості

16 березня 2012

У Національному університеті «Острозька академія» 16 березня відбулося відкриття ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Гендерна проблематика та антропологічні горизонти». На конференції розглянуто питання про гендерний підхід в освіті й вихованні та про гендерну дилему сучасної раціональності.

Гендерними дослідженнями у галузі духовного виховання учнів середньої школи займається декан гуманітарного факультету Острозької академії, доктор філософських наук, професор Василь Жуковський. Він наголосив, що на Рівненщині спостерігається дуже високий інтерес до гендерної проблематики. Зокрема, вже було два круглі столи щодо цього питання. Взагалі, у ХХІ столітті питання гендеру поширилося як у світі, так і в Україні, де наразі підготовлено вже близько 12 тисяч працівників цієї галузі.

«В Острозькій академії склалися унікальні умови для розгляду гендерних питань. — зазначила організатор конференції, кандидат філософських наук, доцент Марія Петрушкевич. — Тут є різні погляди на поняття гендеру, є дослідження, а також функціонує кафедра гендерних досліджень».

Конференція тривала два дні, упродовж яких було розглянуто різні питання гендерної проблематики у п’яти секціях. Також учасникам конференції організовано екскурсію Острозькою академією та містом, після чого 17 березня відбулося заключне пленарне засідання.

В Острозі обговорили проблеми гендеру та особистості В Острозі обговорили проблеми гендеру та особистості В Острозі обговорили проблеми гендеру та особистості