В Острозькій академії обговорили постать Гуго Коллонтая в історії України та Польщі

28 лютого 2012

У Національному університеті «Острозька академія» 28 лютого відбулися наукові читання, присвячені 200-й річниці з дати смерті Гуго Коллонтая.

Участь у круглому столі взяв Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Марек Мартінек. З вітальним словом виступив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник, який зазначив, що Гуго Коллонтай був визначним сином і українського, і польського народів.

Із доповіддю виступив доктор філософських наук, перший проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, який розповів про суспільно-політичні та філософські погляди Гуго Коллонтая. Питання зв’язку Гуго Коллонтая з Волинню висвітлив аспірант Рівненського державного гуманітарного університету Сергій Синюк.

Кандидат історичних наук Сергій Шаправський у доповіді «Гуго Коллонтай як культурний і політичний діяч» розповів, що це була дуже обдарована, освічена людина. До семи років Гуго Коллонтай зумів вивчити німецьку, французьку, латинську, польську. За короткий час він написав дві праці, які були присвячені тогочасному стану Краківської академії.