Студенти-журналісти Острозької академії видають онлайнову газету

28 лютого 2012

Кафедра журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія» продовжує співпрацювати із фундацією «Нові медіа» (м. Варшава, Польща). У рамках навчального проекту із онлайнової журналістики студенти мають можливість готувати власне молодіжне видання — мультиму — за посиланням scribd.com або на польській версії сайту mam.media.pl.

Редактором онлайнової газети є першокурсниця спеціальності «журналістика» Ольга Гуртовенко.

«Мені подобається, що вже на першому курсі ми маємо не тільки уявлення про практичну журналістику, але і пробуємо себе у ній. Коли є привід написати про цікаву подію, то, на жаль, не завжди вдається швидко знайти спосіб опублікуватися. Зараз модно вести власний блог, додавати нотатки у соціальних мережах, але проект МАМмедіа — це спосіб сказати про важливе доступною мовою нашим одноліткам, яким також треба отримувати інформацію логічно, повноцінно і різносторонньо. Також це можливість відчути, чим живуть студенти у інших навчальних закладах, обмінятися важливими досвідами. А ще ми вчимося просувати себе, визначати, які матеріали є читабельними, а які — ні», — говорить Ольга.

«На сьогодні студенти опублікували лише три мультими, проте це тільки початок. Перша — це конкурсне онлайн-видання про україно-польське партнерство, друга присвячена питанням української ідентичності з позиції студентства, третя містить матеріали, що висвітлюють питання функціонування української мови в українському середовищі. Таке відверто патріотичне спрямування мультим свідчить про актуальність порушуваної проблематики. Тематичні блоки, рубрикатор, жанри матеріалів визначалися студентами самостійно, — розповідає координатор проекту, викладач кафедри журналістики та літературознавства Вікторія Назарук. Важливо давати студентам можливість вільно писати, лише координуючи певні стилістичні моменти. У молоді є чимало цікавих ідей, а завдяки співпраці з фундацією „Нове медіа“ вдалося знати майданчик для їх реалізації.»

Нагадаємо, що домовленостей про співпрацю із польською фундацією «Нові медіа» було досягнуто під час візиту студентів-гуманітаріїв до головного офісу фундації у грудні минулого року.

Наразі кафедра журналістики та літературознавства веде підготовку до навчального семінару з онлайнової журналістики за участі представників фундації, який відбудеться у червні.