Тиждень добрих справ в Острозькій академії

21 лютого 2012

Студенти Національного університету «Острозька академія» 17 лютого долучилися до відзначення Міжнародного дня спонтанного прояву доброти.

10 активістів-добровольців із гуманітарного факультету перетворили цю дату на тиждень запланованих благодійних заходів і доброчинних експромтів. Цьогоріч доброчинні заходи такого масштабу в Острозі проводяться вперше. За словами автора ідеї та організатора заходів, студентки бакалаврату гуманітарного факультету Ольги Данилюк, спудеї перейняли ініціативу від організованої «Епідемії доброти» у Рівному, а самі осередки доброчинних місіонерів області активно між собою співпрацювали. Студенти-волонтери мали на меті упродовж тижня привернути увагу людей до тих, хто поряд і нерідко потребує їх підтримки та розуміння.

Акція «Подаруй свою посмішку» розпочала Тиждень доброти у Національному університеті «Острозька академія». Всі небайдужі спудеї мали можливість в Альма-матер наклеювати стікери із доброзичливими побажаннями чи позитивними малюнками, які асоціюються із добротою і теплом людських взаємин. Першого дня волонтери також виготовляли листівки до Дня іменинника для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. До творчого процесу охоче долучалися й самі викладачі.

У середу студенти відвідали острозький дитсадок «Веселка», де іграми, цікавими конкурсами і приємними сюрпризами вони створювали для дошкільнят атмосферу справжнього свята. Тим часом в Альма-матер кожен студент мав можливість витягти із «Скриньки передбачень» передбачення для себе чи навіть побажання від ректора НаУОА Ігоря Пасічника. Четвер запам’ятався усім акцією «Реєстр добрих справ», що передбачала безперервний ланцюжок добрих вчинків для людей навколо. Разом із добрими справами від учасника до учасника передавався спеціальний лист-реєстр для «офіційного» фіксування прояву доброти. У десятьох пунктах академії можна було отримати за добру справу символічні знаки добра. Студенти-волонтери завітали й до острозької загальноосвітньої школи № 1, де розважальними конкурсами та вікторинами дарували школярам гарний настрій.

Завершальним пунктом насиченого добрими справами тижня стала акція «Допоможи другові». У п’ятницю активна група хлопців допомагала дівчатам − студенткам Острозької академії − донести важкі сумки до маршрутного таксі. Як повідомила Ольга Данилюк, задум останньої акції народився спонтанно, однак, на думку дівчини, це − конкретна можливість зробити конкретну добру справу.