Навчально-методичний семінар за участі професорів із США

26.01.2012

На факультеті романо-германських мов 26 грудня провели практичний семінар, приурочений проблемам неправомірного використання артиклів англійської мови в усному та писемному мовленні студентів факультетів іноземних мов. Семінар організували з ініціативи професорів Альберта Деніеля Шеріка (Albert Daniel Sherick), який упродовж декількох років працює на кафедрі прикладної лінгвістики Волинського національного університету імені Лесі Українки, та Труді Інгрід Берг (Trude Ingrid Bergh) з Каліфорнії, яка вже тривалий час навчає англійської мови студентів українських вишів, зокрема Львова та Рівного. Викладачі прибули до альма-матер на запрошення факультету романо-германських мов та відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Острозька академія».

Презентація, що стосувалася особливостей вивчення граматики англійської мови українськими студентами, та методичні рекомендації викладачів із США були підготовлені на основі матеріалів попередньо проведених досліджень у період викладацької діяльності професорів Даніеля Шеріка та Труді Берг у вишах України. Спираючись на дані моніторингу помилок у використанні артиклів англійської мови, що найчастіше трапляються у мовленні студентів, Альберт Даніель Шерік та Труді Інгрід Берг випустили значну кількість методичних рекомендацій, підручників і посібників з вивчення артиклів та прийменників англійської мови, компаративні збірники англомовних, німецькомовних та україномовних ідіом і фразеологічних зворотів. Примірники цих друкованих видань отримали всі викладачі та студенти, що взяли участь у семінарі. Упродовж практичної частини семінару, що передбачала виконання студентами вправ, викладачі із США відзначили високий рівень підготовки спеціалістів факультету романо-германських мов у порівнянні з іншими ВНЗ, у яких їм доводилося навчати студентів.

Наприкінці лінгвістичного обговорення професор Даніель Шерік зазначив: «Я вже давно чув багато хорошого про академію, а сьогодні я насолоджувався можливістю у цьому переконатися. У Національному університеті „Острозька академія“ навчаються надзвичайно розумні студенти, а у вивченні мов їм допомагають справжні професіонали та їх прогресивні методики. Свого часу Колумб відкрив Америку, а сьогодні американці відкрили для себе Острозьку академію».