Нове досягнення неологів Острозької академії

23 березня 2011

У видавництві Острозької академії побачили світ 4-й («Словотворчість шістдесятників. Василь Стус. Ігор Калинець. Іван Світличний. Григорій Чубай») та 5-й («Мовотворчість Павла Тичини у дзеркалі третього тисячоліття») випуски лексикографічної серії «Українська індивідуально-авторська неографія». Видання підготовлено Лексикографічною лабораторією «Острозький неограф» Національного університету «Острозька академія» та Неографічною лабораторією «NEOLEX-Рівне» Рівненського державного гуманітарного університету під керівництвом доктора філологічних наук, професора Г. М. Вокальчук.

До 4-ого випуску ввійшли статті провідних вітчизняних науковців про словотворчість В. Стуса, І. Калинця, І. Світличного, Г. Чубая, а також зведений та персональні словники авторських лексичних новотворів згаданих поетів-шістдесятників (укладач О. Б. Тимочко).

5-й випуск, присвячений 120-річчю від Дня народження Павла Тичини, склали наукові розвідки відомих українських дослідників та молодих науковців про мовотворчість видатного українського поета ХХ ст. Основу збірника становить новий словник авторських лексичних новотворів Павла Тичини, де представлено понад 1000 інновацій, укладений магістранткою спеціальності «Українська мова та література» НаУОА Ольгою Кирилюк (редактори – д. ф. н., проф. С. Я. Єрмоленко, д. ф. н., проф. Г. М. Вокальчук).

Окрім того, видання було презентовано під час круглого столу «Поет планетарного масштабу (мовосвіт Павла Тичини)», проведеного на базі кафедри української мови імені академіка К. Ф. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, а також на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної інтердисциплінарної конференції «Етнос, мова та культура: минуле, сьогодення, майбутнє» (Рівненський інститут вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"»).