Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

О мово рідна, ти душі кришталь…

21.02.2011

21 лютого кафедра української мови Острозької академії підготувала святковий концерт під назвою «О мово рідна, ти душі кришталь», приурочений Міжнародному дню рідної мови, який за рішенням ЮНЕСКО відзначається у всьому світі з 2000-го року. Під час урочистого заходу студенти спеціальностей «Українська мови та література», а також «Літературна творчість»  та «Релігієзнавство» декламували відомі поезії про багатство та неповторність нашої мови, розігрували театральні постановки про безглузді ситуації, які можуть трапитися з незнавцями правил мовного етикету, пригадували гуморески на схожу тематику. Атмосферу вечора доповнювали пісні про мову, родину, національні символи України. Серед філологів було проведено конкурс на кращих знавців рідної мови, завдання якого перевірили обізнаність студентів у лексичному та фразеологічному запасі української мови, а також дали змогу пригадати досягнення найвидатніших мовознавців у різних галузях лінгвістики.  Усі охочі мали змогу прочитати власні поетичні твори, присвячені українській мові.

Режисер свята викладач кафедри української мови Віталій Максимчук підкреслив виняткову актуальність схожих заходів: «Без мови немає нації, народу. Думаю, на сьогоднішньому етапі розвитку українського суспільства цей вислів став ще глибшим, увібрав у себе нову суть. Надіюсь, що лінгвістичні вечори стануть доброю традицією в нашій альма-матер».