Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

IV Міжнародна науково-практична конференція з проблем культурної ідентичності

16.04.2011

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми культурної ідентичності: співвідношення традиційного і модерного аспектів ідентифікації», організована кафедрою культурології та філософії.

Під час пленарного засідання із вітальним словом до учасників з України та Польщі виступив ректор університету, професор Ігор Пасічник, за словами якого унікальність конференції полягає передусім в практичній значущості даної проблематики, що випливає із динамічності розвитку ідентичності в сучасній культурі. Також привітав гостей декан гуманітарного факультету, професор Василь Жуковський, зауваживши, що проблеми культурної та національної ідентичності є надзвичайно важливими та вже декілька років активно досліджуються в Острозькій академії, зокрема кафедрою культурології та філософії.

Під час пленарного засідання також виступили проректор з навчально-наукової роботи Острозької академії професор Петро Кралюк та доцент Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенія Більченко. У роботі секцій взяли участь дослідники практично з усіх регіонів України, а також науковці із Польщі.

За словами члена оргкомітету, викладача кафедри культурології та філософії Дмитра Шевчука, це вже четверта міжнародна конференція під загальною назвою: «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур», а темою цьогорічної конференції було обрано співвідношення традиційного і модерного аспектів ідентифікації. «Проблеми, що порушуються на конференції, потрібно розглядати через призму різних підходів, тому ми не обмежились співпрацею виключно з культурологами, а запросили до участі також  філософів, істориків, політологів, соціологів, філологів для того, щоб створити можливість всебічного обговорення різних аспектів проблеми культурної ідентичності» - зазначив Дмитро Шевчук.