Студенти-журналісти Острозької академії проходитимуть стажування на базі закордонних ЗМІ

16 грудня 2011

У рамках культурно-освітньої програми «Пізнай Польщу» студенти спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія» з 8 по 13 грудня перебували у Варшаві (Польща).

Навчальний проект був реалізований кафедрою журналістики та літературознавства Острозької академії за сприяння Міністерства закордонних справ Польщі у рамках серійної програми «Promocja wiedzy o Polsce». Партнерами проекту стали фонд «Нові медіа» (м. Варшава, Польща) та громадська організація «Інтерньюз-Україна» (м. Київ, Україна).

Під час чотириденного візиту учасники проекту ознайомилися із роботою польських медіагруп, зокрема, із редакцією тижневика Newsweek Polska, молодіжною радіомережею ESKA ROCK, а також відвідали визначні культурні пам’ятки — музей Фредеріка Шопена, Центр науки і техніки імені Коперника, музей Варшавського повстання та низку інших.

У ході візиту було обумовлено напрями подальшої співпраці Острозької академії із фундацією «Нові Медіа». Зокрема, заплановано ряд спільних українсько-польських онлайн-конференцій та онлайн-лекцій за участю представників польських та українських засобів масової інформації.

«Подібна співпраця відкриє нові горизонти у аспекті опанування практичних основ журналістики, дасть змогу студентам у майбутньому проходити стажування на базі закордонних ЗМІ, — розповідає викладач кафедри журналістики та літературознавства Вікторія Назарук. — По завершенню конкурсної частини проекту учасники не лише отримали нові знання про специфіку онлайнової журналістики, але і мають власну платформу для подальшої роботи. На базі сайту http://mammedia.com.ua/ студенти можуть публікувати власні мультими — електронні газети, відшліфовуючи власну манеру письма і, отримуючи відгуки про опубліковані матеріали».

Керівник мультимедійних проектів фонду «Нові медіа» Ольга Гардзейчик-Мазярська зазначила, що залучення молоді дозволяє краще оцінити діяльність ЗМІ та визначити реальний рівень читацького інтересу. Це особливо важливо з огляду на певну закритість медійних структур Польщі.