В Острозькій академії підписали меморандум про партнерство з ООН

15 грудня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 14 грудня відбулася презентація проекту Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2». В рамках презентації було також підписано меморандум про довгострокову співпрацю між Програмою та Острозькою академією, яка є єдиним вищим навчальним закладом Рівненської області залученим до цього проекту.

Підписання договору стало черговим етапом розвитку співпраці Національного університету «Острозька академія» із Програмою розвитку ООН в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Науковцями Острозької академії уже були зроблені перші кроки для реалізації мети проекту — створення сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом вдосконалення місцевого самоврядування та підтримки ініціатив, спрямованих на розвиток громад, на всій території України. Декан факультету політико-інформаційного менеджменту, кандидат політичних наук Андрій Рибак та завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, кандидат наук з державного управління Олена Шершньова як експерти брали участь в поїздках по Рівненській області з метою ознайомлення та оцінки реалізації проекту в громадах, а також відвідували семінар для представників вищих навчальних закладів, який проводили Програма розвитку ООН та Представництво ЄС в Україні.

За словами Жанни Чмут, координатора проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» українські виші розглядаються як важливий елемент вкорінення в національний «грунт» досвіду, здобутого на «польовому» рівні.

Про взаємні переваги підписаного договору розповів декан факультету політико-інформаційного менеджменту, координатор проекту в Острозькій академії Андрій Рибак: «В першу чергу цей проект надає нові можливості для студентів університету: можливість проходження стажування при програмі розвитку ООН, написання проектів та міні-грантів для проектів ООН. Навзаєм, університет пропонує Програмі розвитку ООН значну ресурсну, зокрема кадрову підтримку в реалізації проектів. Також в рамках співпраці планується проведення тренінгів та семінарів для представників громадських організацій, навчання персоналу та запровадження нового курсу „Сталий розвиток суспільства“ для студентів академії».

Олександр Осовець, начальник управління інноваційно-інвестиційної політики та розвитку підприємства Рівненської обласної державної адміністрації: «Для співпраці на такому щаблі загалом важливим є рівень навчального закладу. Острозька академія виділяється тим, що коли з’являється якась хороша ініціатива, дуже швидко реагує, відтак це один із рецептів її успіху. В цього університету є потенціал і, найголовніше, є бажання співпрацювати з проектами ООН, відтак є впевненість, що програма буде успішно реалізована».

В Острозькій академії підписали Меморандум про партнерство з ООН В Острозькій академії підписали Меморандум про партнерство з ООН В Острозькій академії підписали Меморандум про партнерство з ООН