Острозький край у мистецькому баченні Юрія Медведенка

08 грудня 2011

У підземній художній галереї Національного університету «Острозька академія» 8 грудня відкрилася виставка талановитого подільського художника Юрія Медведенка.

Картини, виконані у художній техніці олійного живопису, переважно присвячені пейзажам Острозького краю. За словами автора, вони були написані під час двотижневого перебування в Острозі. Відтак, краєвиди й історичні пам’ятки древнього міста надихнули художника на створення нових мистецьких полотен. У творчій інтерпретації автора постали нові образи Острозького замку, Богоявленського собору, Круглої та Луцької веж, Острозької синагоги, Межиріцького монастиря тощо. До речі, одну зі своїх картин під назвою «Надбрамна дзвіниця», художник на добру згадку подарував Острозькій академії. У своїх роботах художник іноді вдається до графічних ефектів, в іншому випадку — зачаровано спостерігає гру світла з кольором та принаджує серце і око глядача відвертою щирістю. Своєрідним натхненням для пана Юрія є сама природа, яка надихає його на оригінальні поєднання кольору та відтінків, наштовхує на ненав’язливі композиційні рішення.

Відкриття виставки відбулося за участі самого автора, ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, викладачів та студентства університету.

Живописні роботи, привезені Юрієм Медведенком до Острозької академії, милуватимуть око відвідувачів до кінця грудня.

Острозький край у мистецькому баченні Юрія Медведенка Острозький край у мистецькому баченні Юрія Медведенка Острозький край у мистецькому баченні Юрія Медведенка