«Школа універсального журналіста» зібрала старшокласників від Львова до Донбасу

06.12.2011

Уже втретє за останні півроку в Національному університеті «Острозька академія» відбулась Школа універсального журналіста — дводенний тренінг з основ журналістики для учнів 9-11 класів. Нинішня Школа стала рекордною за кількістю та географією учасників — вона зібрала 33 учні із Рівненської, Волинської, Львівської, Хмельницької та Донецької областей.

«Мені дуже сподобались тут люди, — каже один із представників Донбасу, одинадцятикласник із Горлівки Віктор Білоусов. — А навчання — і цікаве, і корисне, не лише в журналістському плані, а й взагалі для життя».

«Ми отримали не лише знання, які знадобляться під час вступу до університету, — підтверджує Аліна Гамота зі Львова. — На Школі універсального журналіста дається взагалі багато корисних навичок спілкування з людьми. — Теорія тут поєднувалась із практикою, — доповнює одинадцятикласниця з Радивилівського району Рівненщини Анна Краплич. — Тому матеріал було дуже легко сприймати.

Де шукати новини, як брати інтерв’ю, які риси притаманні журналістові — про все це та багато іншого учасники Школи говорили впродовж двох днів занять із керівником ШУЖ — викладачем кафедри журналістики та літературознавства Острозької академії, головним редактором Видавничого дому «ОГО» Віталієм Голубєвим.

Проректор з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія» Руслана Каламаж, відповідальний секретар приймальної комісії, директор Інституту довузівського, заочного та дистанційного навчання Галина Пастушок та заступник декана гуманітарного факультету Лариса Мініч розповіли учням ШУЖ про вимоги до вступників, особливості навчально-виховного процесу в академії. А студенти гуманітарного факультету Ірина Брох, Катерина Газізянова, Ольга Данилюк та Іванна Пристайович поділились із старшокласниками «цікавинками» студентського життя — як у навчанні, так і в організації дозвілля. Старшокласники із Донеччини, які затримались в Острозі ще на один день, отримали змогу й відвідати пари у студентів-журналістів.

До речі, серед нинішніх студентів Національного університету «Острозька академія» — більше десятка випускників Школи універсального журналіста.

«Про безумовну популярність таких заходів свідчить і збільшення кількості учасників, і те, що Школа універсального журналіста в Острозькій академії проводиться вже втретє, — наголосила проректор з навчально-виховної роботи Острозької академії, доктор психологічних наук Руслана Каламаж. — Відомо, що саме занурення людини в певну діяльність дозволяє їй найкраще усвідомити, чи справді ця діяльність відповідає її цілям. Школа універсального журналіста дає учням саме таке занурення, сприяючи їх професійному самовизначенню».

Після закінчення новорічно-різдвяних свят організатори Школи універсального журналіста планують продовжити проект. Учні з будь-якого регіону України, які бажають відвідати цей дводенний тренінг, завжди можуть отримати довідки, написавши на електронну адресу vg2001@ukr.net або зателефонувавши (050) 339-39-85.

«Школа універсального журналіста» зібрала старшокласників від Львова до Донбасу «Школа універсального журналіста» зібрала старшокласників від Львова до Донбасу