В Острозькій академії знайшли шляхи вирішення проблем українських фермерів

02 грудня 2011

У залі засідань Вченої Ради Національного університету «Острозька академія» 1 грудня відбувся мозковий штурм на тему: «Перспектива дрібних аграрних підприємств. Як планувати виробництво?». В рамках Міжнародного форуму з агрологістики науковці та практики шукали вирішення проблем місцевих фермерів.

Захід організований Рівненською обласною державною адміністрацією за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України з метою обговорення перспектив розвитку вітчизняного агропромислового комплексу та проблематики розвитку транспортної та агрологістичної інфраструктури.

Обговорення відбувалось в інтерактивному форматі. Так, державні службовці, фермери, науковці та бізнесмени, які працювали у рівненській студії, за допомогою он-лайн зв’язку комунікували з віддаленими майданчиками різних міст області, серед яких крім Острога — Сарни та Радивилів. У цих пунктах були зібрані експерти із Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської та Волинської областей, а також із сусідньої Республіки Білорусії.

В Острозькій академії Міжнародний бізнес-форум проходив у декілька етапів, під час яких кожна з трьох груп учасників обговорювала певні питання, а потім презентувала їх. Спочатку команди дискутували про умови «виживання» дрібного фермера. Доповідачем від першої групи виступив заступник голови Острозької районної державної адміністрації Микола Шевчук, від другої — кандидат економічних наук, доцент, декан економічного факультету Національного університету «Острозька академія» Людмила Козак. А третю групу презентував Іван Топішко — доцент, кандидат економічних наук, завідувач кафедри економічної теорії в Острозькій академії.

У результаті мозкового штурму в Острозькій академії було складено список порад, які допоможуть уникнути знищення українського фермера. Головними пунктами документу стали: оборотний капітал, гарантія страхування ризику, розробка комплексної політики, підняття престижу фермерської праці, встановлення мінімальних фіксованих закупівельних цін.

Окрім цього, в університеті відповідали на питання «Що потрібно зробити для того, щоб підняти престиж українського фермера?». У цьому напрямку теж сформовано низку пропозицій. Серед них: формувати родинний бізнес, висвітлювати важливість фермерської діяльності у засобах масової інформації, розвивати системи прямих зв’язків з торговими марками, об’єднувати фермерів для вирішення економічних питань та запровадити святкування Дня фермера.

Проведений форум уже підтримав Кабінет Міністрів України, включивши його до переліку семи найважливіших заходів, які стимулюватимуть міжрегіональну співпрацю, кооперацію та інтеграцію.