Викладач Острозької академії – єдиний представник України на конференції в Тегерані

28 листопада 2011

Старший викладач кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Культури в підтримку гуманізму», яка проходила 24-26 листопада в Тегерані (Іран). Захід було організовано Центром вивчення прав людини та культурного розмаїття під егідою Міністерства закордонних справ Ірану. Співорганізаторами конференції виступи Ірландський центр вивчення прав людини та Університет Куртіна (Австралія).

Конференція зібрала понад 60 учасників із Ірану, США, Канади, Великої Британії, Австралії, Ірландії, Мексики, Норвегії, Австрії та інших країн. Наукова подія отримала значний резонанс як у Ірані, так і на Заході, адже проблема розуміння фундаментальних прав людини в умовах мультикультуралізму та глобалізації викликає чимало дискусій. Обговорювалося, серед іншого, питання універсалізму західних цінностей та можливостей інших культур забезпечувати аналогічні права людини.

Доповідь Михайла Якубовича — єдиного представника з України — була присвячена інтерпретації проблем свободи віросповідання в сучасних коментарях до Корану та викликала значний інтерес інших учасників. «Питання, представлене в моїй доповіді, вивчено досить поверхнево, а тому чимало присутніх на конференції фахівців зацікавились цим дослідженням, — розповідає Михайло Якубович. — Наукова оцінка своєрідної відповіді Сходу на виклики Заходу є надзвичайно актуальною. У ході дискусій ми дійшли висновку, що, навіть відшукуючи спільні цінності в різних культурах, варто завжди брати до уваги й істотні відмінності, адже саме вони часто відіграють головну роль. Фактично конференція стала ефективним майданчиком для діалогу Заходу й Сходу».

Як повідомив Михайло Якубович, чимало іранських наукових інституцій зацікавлені в співпраці з університетами в Україні. Наразі вивчається питання проведення спільних наукових конференцій, зокрема з питань релігійної толерантності та міжрелігійного діалогу.