В Острозькій академії розробили пропозиції внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України

25 листопада 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 25 листопада відбулася науково-практична конференція «Адміністративне судочинство. Окремі проблеми та напрямки їх вирішення». Захід проходив з ініціативи Вищого адміністративного суду України та Інституту права ім. О. Малиновського Острозької академії.

Про актуальні проблеми адміністративного судочинства та напрямки їх вирішення сьогодні спілкувалися в Острозькій академії представники судової гілки влади та науковці у галузі судочинства.

Після екскурсії Острозькою академією учасників конференції привітав ректор університету, професор Ігор Пасічник, заступник голови Вищого адміністративного суду України Дмитро Ліпський, керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради, Заслужений юрист України Микола Яцюк та доктор юридичних наук, президент видавництва «Юрінком Інтер» Віктор Ковальський.

Питання, що обговорювалися на конференції стосувалися строків звернення до адміністративного суду, процесуальних строків в адміністративному судочинстві, оскарження в адміністративних судах рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.

Із науковими доповідями виступили суддя Вищого адміністративного суду України, секретар Пленуму Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри теорії та історії держави і права Національного університету «Острозька академія» Василь Самолюк, доктор юридичних наук, доцент, завідувач, професор кафедри кримінального права, кримінального та адміністративного процесу Волинського національного університету імені Лесі Українки Володимир Бевзенко та директор Департаменту організації та контролю за виконанням рішень Державної виконавчої служби України Олексій Соломко.

Під час конференції учасники звернули увагу на практику Європейського суду з прав людини, який рекомендує до питань встановлення строків звернення до суду підходити з гнучкістю. Також за європейською практикою це потрібно здійснювати без зайвого формалізму, без обмежень доступу особи до правосуддя лише з причин пропуску строку звернення до суду.

За результатами конференції учасники розробили пропозиції внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України.

Актуальні проблеми адміністративного судочинства обговорили
в Острозькій академіїАктуальні проблеми адміністративного судочинства обговорили
в Острозькій академії