Межі взаємодії гендеру та релігії обговорили в Острозькій академії

25 листопада 2011

У Центрі вивчення стародруків Національного університету «Острозька академія» 24 листопада відбувся круглий стіл на тему: «Гендер та релігія: межі взаємодії».

«У суспільстві побутує думка, що поняття „гендер“ та „релігія“ — несумісні. — зазначила організатор конференції, кандидат філософських наук, доцент Марія Петрушкевич. — Тому головною метою заходу є подолання цієї межі, вдаючись до конкретних прикладів».

Учасники круглого столу обговорили багато актуальних питань щодо ролі церкви, держави та суспільства у конфлікті світоглядів гендеру і традиційної сім’ї, феномену жіночого туризму у світі, аскетизму очима жінки, біблійних принципів гендерних відносин, відображення гендерних ролей в українському православному іконописі.

Багато думок та запитань виникло навколо виступу кандидата економічних наук Львівської державної фінансової академії, Тетяни Полянич. Вона виголосила доповідь на тему: «Розвиток і перспектива гендерної політики та її роль у духовному вихованні нації».

«Сьогодні в Україні питання гендерності досить актуальне. Видаються книги, у яких ставиться під сумнів навіть стать Ісуса Христа. Вийшла нова „безстатева Біблія“, де звернена увага на нейтральну сутність Бога. У Європі втілюється в життя ідея створення паспортів, де стать не буде визначена. До чого ж тоді котиться наше суспільство?» — піднімає питання науковець.

Для більш ґрунтовного обговорення вказаних проблем у березні 2012 року в Національному університеті «Острозька академія» планується провести ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему: «Гендерна проблематика та антропологічні горизонти».

Круглий стіл «Гендер та релігія: межі взаємодії»Круглий стіл «Гендер та релігія: межі взаємодії»Круглий стіл «Гендер та релігія: межі взаємодії»