Обговорили актуальні питання сучасного православ’я

24.11.2011

У залі засідань Вченої Ради Національного університету «Острозька академія» 23 листопада відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання сучасного православ’я». Учасниками були студенти і викладачі Київської православної богословської академії та Острозької академії.

Розпочав засідання доктор філософських наук, професор, проректор з наукової роботи Петро Кралюк, провівши екскурс історією міста Острога та Острозької академії.

Першим свою доповідь на тему: «Досвід духовно-морального виховання в Острозькій академії» представив доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. Він зауважив: «Острозька академія зробила значний внесок у духовно-моральне виховання молоді. Тут готують вчителів, які викладають предмети духовно-морального спрямування. Взагалі в Україні мало таких вищих навчальних закладів, при яких би був храм, як-от в Острозі. А наш університет продовжує ті традиції, які були започатковані ще у XVI столітті».

Продовжив обговорення кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії Національного університету «Острозька академія» Андрій Смирнов з доповіддю «Українська православна спільнота і Константинопольський Патріархат: сучасні контроверзи геоконфесійних процесів». Далі слово мав отець Павло Мельник, кандидат богословських наук, викладач Київської православної богословської академії. Подарувавши Острозькій академії декілька книг на релігійну тематику, він розповів про місію православної церкви у сучасному суспільстві.

Насамкінець Василь Жуковський наголосив, що такі круглі столи потрібно обов’язково проводити й надалі, а приїзд представників Київської православної богословської академії започатковує новий напрямок наукової співпраці Острозької академії.

Обговорили актуальні питання сучасного православ’яОбговорили актуальні питання сучасного православ’яОбговорили актуальні питання сучасного православ’я