В Острозькій академії нагороджено переможців конкурсу «Витоки»

10.11.2011

У Національному університеті «Острозька академія» в День української писемності та мови було нагороджено переможців та учасників Всеукраїнського літературного конкурсу «Витоки», що набув статусу щорічного і проводиться Острозькою академією уже вшосте. Реалізовується цей конкурс за сприяння Всеукраїнської газети «День» та підтримки професора Манітобського університету, мецената Ореста Цапа (Канада).

Цьогоріч учасники конкурсу надсилали роботи за чотирма номінаціями: «Поезія», «Дитяча література», «Проза» та «Фентезі». За словами першого проректора Острозької академії, голови журі Петра Кралюка, участь у VI Всеукраїнському конкурсі «Витоки» взяло близько 200 осіб, представивши майже всі регіони України.

«У рамках нашого цьогорічного конкурсу виробилась цікава тенденція: роботи подавали не лише школярі, а й студенти та працівники різних сфер діяльності. В нас були і юристи, і прокури, і навіть представник „Нафтогазу“, тобто конкурс набирає обертів та стає дедалі популярнішим», — зауважив Петро Кралюк під час нагородження.

Після підбиття підсумків було визначено переможців. У номінації «Поезія» найкращими було названо вірші Ірини Власенко із Чернігівської області. У номінації «Дитяча література» переможцем став Дмитро Кузьменко із Житомира, автор твору «Купи слона або маленькі пригоди великої Софійки». Переможцем у номінації «Проза» стала Любов Якимчук із міста Києва, автор твору «Народитися у чоботях».

У номінації «Фентезі», було вирішено не визначати переможців, а надати заохочувальні премії для Наталії Дев’ятко та Олени Шикіної. Крім них, у номінації «Поезія» заохочувальну премію отримали Діана Нагірна, Мар’яна Боровцова, Катерина Луганська, Уляна Безпальна, Валерія Матюша, Єлизавета Романчук, Наталія Дьомова, наталія Федько та Антон Поліщук, «Дитяча література» — Роман Чепура, Анастасія Лисенко, Ксенія Бреславська, Юрій Балюк, Тетяна Винник та Влада Антонова, «Проза» — Дмитро Козак, Іванна Слободзянова, Наталія Годунок, Наталія Круглик, Марта Крапивницька, Оксана Солонська, Юлія Лісовська, Віталій Щепанський, Ольга Свиріпа, Катерина Газізянова та Михайло Якубович.

Однією з інновацій цьогорічного конкурсу є те, що твори всіх учасників будуть опубліковані на сайті Острозької академії, що дасть змогу всім бажаючим ознайомитися із конкурсними роботами переможців та учасників.

Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії