Актуальні проблеми культури української мови обговорювали в Острозі

04 листопада 2011

Кафедра української мови Національного університету «Острозька академія» організувала всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми української мови і мовлення», яка тривала в університеті 3–4 листопада.

Конференція розпочала свою роботу із пленарного засідання, яке відкривали ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник та перший проректор, професор Петро Кралюк. Із доповіддю виступив доктор педагогічних наук, професор, академік АН ВШ України, завідувач кафедри української мови Острозької академії Іван Хом’як. Його доповідь стосувалася культури української мови у сучасних реаліях, помилок у назвах різноманітних закладів — кафе, магазинів, готелів.

Також на пленарному засіданні виступав доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри педагогіки і методики початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка Микола Вашуленко. Професор проаналізував проблеми культури мовлення в наукових дослідженнях з педагогіки.

Серед учасників конференції була і Марія Пентилюк — доктор педагогічних наук, професор кафедри мовознавства Інституту філології та журналістики Херсонського державного університету. Її доповідь стосувалася культуромовної особистості майбутнього учителя-словесника в проспекції білінгвізму.

Окрім згаданих науковців, участь у пленарному засіданні взяли і доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник лабораторії навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України Ніна Голуб, доктор філологічних наук, професор Михайло Торчинський, кандидат педагогічних наук, академік УААН Сергій Омельчук та заступник завідувача відділу тематичних передач Рівненської обласної держтелерадіокомпанії Микола Береза.

Роботу конференції продовжили засідання трьох спеціалізованих секцій У п’ятницю 4 листопада учасники конференції підбили підсумки своєї роботи та побували на екскурсії Острозькою академією.