Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії

04 листопада 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 3 листопада відбулося відкриття виставки сучасного українського іконопису. Відтак в Підземній художній галереї експонуватимуть ікони, створені українськими і польськими художниками та іконописцями під час І міжнародного сакрального пленеру на Волині «Покровителі Польщі і України. Ікона як джерело натхнення».

На відкриття виставки завітали високоповажні гості та організатори пленеру — Консул Республіки Польща з питань культури Кшиштоф Савіцький, ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви Єпископ Маркіян Трофимяк, генеральний вікарій Луцької єпархії Ян Бурас та член Національної спілки художників України Володимир Марчук.

Своє вітальне слово ректор Острозької академії Ігор Пасічник розпочав словами: «Це мистецтво чи щось вище? Іконопис — це духовне мистецтво, тому звичайний художник не може відчувати того, що відчуває іконописець. Ікона — внутрішній світ людини, в ній — спілкування з Богом».

Проте, окрім задоволення від споглядання ікон, ця виставка та сакральний пленер, за словами Яна Бураса, дозволили також об’єднати католицьку, греко-католицьку та православну конфесії. В основі проекту лежала необхідність польсько-українського обміну ідеями та досвідом у сфері сакрального мистецтва та іконопису.

На завершення презентації художник-реставратор Острозької академії Микола Бендюк розповів про стиль, у якому виконані ікони: «Більшість із них — це наслідування візантійських традицій, проте Галина Черниш, наприклад, виконувала ікони у традиціях ХІХ-ХХ століття». Також Микола Бендюк зауважив, що наразі перспектива, в напрямку якої слід працювати — відродження українсько-візантійського малярства.

Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії Ікони І міжнародного сакрального пленеру — в Острозькій академії