Зв’язок України із країнами Сходу обговорили в Острозькій академії

25 жовтня 2011

У центрі вивчення стародруків Острозької академії 24 жовтня пройшов круглий стіл на тему «Арабістика, Близький і Середній Схід та Україна», на якій викладачі університету обговорили актуальні питання культурно-історичних зв’язків України зі східними країнами. Науковий захід відбувся у межах перебування в Національному університеті «Острозька академія» делегації Фундації «Україна — Франція».

Гість університету, кандидат філологічних наук Юрій Кочубей, здійснив екскурс в історію стосовно взаємодії нашої країни зі Сходом: «Україна ще в давні часи була пов’язана з цим регіоном через таких визначних особистостей як Петро Могила, Агатангел Кримський, Іван Франко, Тарас Шевченко. Такий міжкультурний зв’язок знайшов своє відображення, наприклад, в арабській поезії». Науковець окреслив і основні проблеми такого зв’язку на сучасному етапі.

Основними темами, які окреслювали у своїх доповідях викладачі Острозької академії Михайло Якубович та Дмитро Цолін стали труднощі та досягнення у сфері перекладів сакральних текстів Східних країн в Україні, а також подальші перспективи розвитку їх дослідження.