Студенти Острозької академії — учасники проекту «Пізнай Польщу»

17 жовтня 2011

Студенти спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія» взяли участь у третьому культурно-освітньому тренінгу в рамках українсько-польського проекту «Пізнай Польщу». Захід відбувся 14-15 жовтня у місті Рівне під керівництвом кафедри журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія» і за сприяння фонду «Нові медіа» (м. Варшава, Польща) та МГО «Інтерньюз-Україна» (м. Київ). Основною метою тренінгу став обмін досвідом у сфері Інтернет-журналістики та поширення знань про українсько-польське партнерство серед української молоді.

Професійні медіа-тренери з України та Польщі обговорили з учасниками проекту питання українсько-польського партнерства, питання євроінтеграції та презентували специфіку створення «мультим» (електронних газет), які учасники зможуть у подальшому застосовувати як платформу для практичних занять журналістикою.

Другим етапом проекту «Пізнай Польщу» стане онлайн-конкурс на кращу електронну газету про українсько-польські зв’язки на платформі http://www.mammedia.com.ua/. Електронне видання буде опубліковане 14 листопада, а голосування триватиме з 18 по 27 листопада. Студентська редакція видання, яка набере найбільшу кількість голосів, виграє конкурс та отримає головний приз — подорож до Варшави на 4 дні у грудні.

«Участь у проекті збагатила мене новими знаннями. Сподобалася невимушена атмосфера, оригінальність донесення інформації. Ми не лише слухали тренерів, але і виконували чимало практичних завдань: створювали макети журналів, готували імпровізовані телевізійні сюжети, розігрували чимало ситуацій у роботі з джерелами», — розповідає студентка першого курсу спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія» Вікторія Таран.

«Подібні проекти сприяють не лише культурній інтеграції, але і допомагають студентам ґрунтовніше зрозуміти специфіку роботи медіа не лише в Україні, але і за кордоном, — зазначила координатор проекту, викладач кафедри журналістики та літературознавства Острозької академії Вікторія Назарук. — Також це підвищує навчальну мотивацію у студентів. Зараз вони активно працюють над створенням онлайн-газети і сподіваються на перемогу у конкурсі».