Молебень пам’яті Петра Калнишевського

14 жовтня 2011

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбувся урочистий молебень пам’яті праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського). Молебень традиційно пройшов 14 жовтня, адже саме в цей день православні святкують Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки козацтва.

Петро Багатостраждальний (Калнишевський) — останній кошовий отаман Запорозької Січі, який у 1776 році наказом імператриці Катерини ІІ був засланий на ув’язнення до Соловецького монастиря і провів там 25 років.

У 2008 року Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату у зв’язку із 1020-літтям Хрещення Київської Русі-України благословив приєднати праведного Петра Калнишевського до лику святих для загального церковного шанування, занести його ім’я у православний церковний календар, чесні останки праведного Петра вважати святими мощами та віддати їх на волю Божу.