Сучасний стан та перспективи розвитку місцевої демократії обговорили в Острозькій академії

13 жовтня 2011

У рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії у 2011 році у Національному університеті «Острозька академія» 12 жовтня відбувся круглий стіл «Місцеве самоврядування і демократичні процедури прийняття рішень через рік після місцевих виборів». Цей науковий захід проходив з ініціативи Центру політичних досліджень та Школи політичної аналітики «Поліс», що діють при кафедрі політології Національного університету «Острозька академія».

З метою ознайомлення громадськості зі станом та перспективами розвитку місцевої демократії в Україні науковці, представники самоврядних та державних органів влади, фахівці-практики, викладачі та студенти Острозької академії обговорили актуальні проблеми демократичного функціонування органів місцевого самоврядування. Зокрема, учасники круглого столу піднімали питання застосування партійно-пропорційної моделі формування представницьких органів місцевого самоврядування та формування бюджету органів місцевого самоврядування. Також вони проаналізували законодавчі ініціативи щодо змін статусу і повноважень органів самоорганізації населення в Україні і розглянули перспективи формування дієвих механізмів взаємодії державних та самоврядних органів влади.

Вступне і заключне слово на круглому столі виголосив декан факультету політико-інформаційного менеджменту, кандидат політичних наук Андрій Рибак. Модерував засідання викладач кафедри політології Віталій Лебедюк.

Під час круглого столу із доповідями виступили заступник міського голови Острога Віталій Ундір, депутат міської ради Острога, голова комісії з гуманітарних питань Сергій Рибачок.

До дискусії долучилися викладачі та студенти факультету політико-інформаційного менеджменту, які задавали змістовні питання представникам місцевої влади і висловлювали власні думки щодо актуальних проблем.