Чудотворна ікона у студентсько-викладацькому храмі Острозької академії

03 жовтня 2011

У студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького з 2 до 6 жовтня буде перебувати древній Чудотворний образ Божої Матері — «Божа Матір Дубенська».

Ікона належала до духовної спадщини князів Острозьких. По своїй іконографії образ Дубенської Божої Матері належить до поясного типу. На іконі зображено Пречисту, котра ніжно притискає немовля до грудей. Під час «збирання руських земель» в Москву була перенесена Вишгородська (Володимирська) чудотворна ікона. З неї за свідченням деяких церковних істориків, і була написана чудотворна копія — «Дубенська Одигитрія», котра належить до кращих творів церковної іконографії.

Перша згадка про цей дорогоцінний образ датується 1565 роком, коли князь Костянтин Острозький запросив свиту подорожніх на ночівлю до себе. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня, і, приклавшись до неї, прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену. Зранку відвіз ікону в Дубенський чоловічий монастир, куди на поклоніння чудотворній іконі з’їжджалися вірні не тільки України, але й Польщі, Білорусі та Молдови. Перед тим, як монастир мали захопити, монахам явилась Богородиця та наказала вивезти образ на чернігівські землі. Там в одному з містечок лютувала епідемія чуми. Коли навколо нього хресним ходом обнесли ікону, хвороба раптово зникла. Лаврентій Чернігівський свято беріг і шанував ікону, і оголосив про велику силу, яка перебувала в образі Владиці нашої Богородиці.

Уже в 2010 році, коли чудотворна ікона перебувала на Львівщині, в Сколе, як і колись в Острозі, до неї підвели незрячу жінку. Із храму вона вийшла зціленою, славлячи Господа та Богородицю. Того ж року ікона замироточила. На сьогоднішній день Велика святиня з волі Божої повертається на землі Острожчини для поклоніння віруючих.

Запрошуємо всіх бажаючих приклонитися та принести свої молитви до Чудотворної ікони Божої Матері Дубенської у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького на території Національного університету «Острозька академія».