В Острозькій академії діятиме програма Східноєвропейських студій

21 вересня 2011

У VI засіданні Консорціуму Українських університетів та Варшавського університету, що проходив 19 вересня у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, взяли участь ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник та керівник відділу міжнародного співробітництва академії Едуард Балашов.

Під час засідання Консорціуму, крім багатьох аспектів розвитку співпраці українських вищих навчальних закладів з університетами зарубіжжя, розглядалося питання щодо відкриття у 2012/2013 навчальному році на базі Національного університету «Острозька академія» програми «Східноєвропейські студії». Після навчання за цією програмою студенти зможуть отримати подвійний диплом — Острозької академії та Варшавського університету.

Наразі вестимуться перемовини між Національним університетом «Острозька академія» і Варшавським університетом щодо узгодження навчальних планів та програм.

Нагадаємо, що Острозька академія ще з 2005 року входить до складу Консорціуму Українських університетів та Варшавського університету. Будучи одним з ініціаторів його створення, академія бере активну участь в обміні науковим досвідом з учасниками Консорціуму.

Студенти Острозької академії є постійними учасниками Літньої та Зимової шкіл Східноєвропейських студій Варшавського університету, а дві випускниці – Тетяна Дарда та Оксана Крюкова – розпочали навчання на магістерських програмах. Відтак, відкриття прграми «Східноєвропейські студії» в Острозькій академії стане логічним кроком у пожвавленні наукової співпраці університету на міжнародному рівні.