Студенти Острозької академії побували на «Дерманському світильнику»

13 вересня 2011

Студенти та викладачі гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» відвідали літературно-мистецьке свято «Дерманський світильник», присвячене увіковіченню пам’яті титанів українського духу Бориса Тена та Уласа Самчука, яке відбулося 11 вересня в селі Дермань.

Місце зустрічі вибрано не випадково, адже саме в Дермані пройшли юні роки життя українського письменника, публіциста, громадського діяча Уласа Самчука. Саме Дермань подарувала світові «українського Гомера» — Миколу Васильовича Хомичевського.

Цьогорічний захід зібрав письменників із Рівненщини та інших областей України. Присутні мали змогу послухати вірші Петра Засенка, Миколи Тимчака, українські пісні у виконанні місцевих колективів, поспілкуватися з луцьким синоптиком Володимиром Лисом, шумським літератором Сергієм Синюком...

Окрім того, острозькі студенти відвідали Дерманський жіночий монастир, побували в музеях Уласа Самчука та Бориса Тена, де отримали порцію духовної та культурної насолоди.

Володимир Лис, луцький письменник, володар Гранд-коронації Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2010):

«Цей захід насамперед потрібен для того, щоб пропагувати українське слово. Нам є чим пишатися, передусім це слово Уласа Самчука, праці українського перекладача Бориса Тена, який наблизив гомерівські часи до часів українських. Тому, я вважаю, що „Дерманський світильник“ допомагає нам розвивати та підтримувати генерацію українських талантів».