Ганна Герман підтримала ініціативу Острозької академії відзначити 1160 річницю Української державності

13.09.2011

В Острозькій академії 12 вересня відзначилося приїздом радника Президента України — керівника Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Ганни Герман.

Під час візиту гостя взяла участь у робочій конференції, присвяченій темі святкування у 2012 році 1160-ї річниці Української державності. Після доповідей та обговорень на конференції Ганна Герман продовжила спілкування на цю тему з ширшим колом острозького студентства, що прийшло на зустріч з нею. Ганна Герман заявила про свою підтримку такої ініціативи з боку Острозької академії. Також речник Президента пообіцяла всіляко сприяти її реалізації на загальнодержавному рівні. «Я всіма силами своєї душі буду підтримувати цю чудову ідею. Я б хотіла, щоб саме звідси вийшла ініціатива і щоб ваші студенти були активнішими, аби досягнути поставленої мети. Ви повинні заснувати український молодіжний елітарний рух, який боротиметься не проти когось, а за щось. Україна повинна побачити, що цей молодіжний рух за правдиву історію Української державності не спинити. Це буде колосальний інтелектуальний зрив у новітній історії України. Вам буде дуже тяжко це зробити, однак якщо українська молодь об’єднається цією метою і вимагатиме на державному рівні прийняти відповідний документ, то я готова йти з вами пішки від Острога до Києва».

Політична діячка також особливо дослухалася до питань, що наразі непокоять українське студентство. Спудеї здебільшого запитували про аспекти сьогоденної гуманітарної політики та освітні проекти з боку влади. Ганна Герман навзаєм заявила, що Національний університет «Острозька академія» належить до класичних університетів європейського зразка. «Тут є університетська атмосфера, і тут я, наче в іншому, кращому світі. Це не залежить від приміщення і певних матеріальних речей, які університет може мати чи не мати. Головне — тут є академічний дух і стиль. Дивлячись в очі острозьких спудеїв, я бачу цвіт нації».

Наприкінці зустрічі Ганна Герман отримала з рук ректора Острозької академії Ігоря Пасічника цінний та пам’ятний подарунок — Острозьку Біблію. Але, як запевнила гостя, приймати такий дар означає покладати на свої плечі величезну відповідальність, тому Ганна Миколаївна вважає доцільнішим передати священну книгу Адміністрації Президента, що вона неодмінно зробить по приїзду у столицю.