Викладач Острозької академії — єдиний українець, який розмовляє мовою Ісуса Христа

28 серпня 2011

Викладач гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», кандидат філологічних наук Дмитро Цолін вже багато років вивчає древню арамейську мову, якою розмовляли євреї в часи Ісуса Христа. Дмитро Цолін — єдиний в Україні, хто знає цю мову і може читати Біблію в оригіналі.

У світі всього сорок спеціалістів у цій сфері, в Україні — лише один, викладач Острозької академії. Наразі він вивчає переклади біблійної поезії Старого Заповіту, працюю над підручником, який планує видати восени цього року. Тоді ж Дмитро Цолін планує поїздку до Великобританії, з метою реалізації одного серйозного перекладацького проекту.

«Подолати всі труднощі у вивченні давніх та сучасних мов, — стверджує пан Дмитро, —допомагають самодисципліна і впертість. Зате коли читаєш стародавній текст в оригіналі, таке враження, ніби ведеш діалог з людиною, яка його писала. І немає відстані у понад два тисячоліття, тільки неймовірне відчуття занурення в історію».