Польська «Солідарність» в Острозькій академії

07.06.2011

Виставка плакатів польських художників «Солідарність» відкрилася в стінах Національного університету «Острозька академія» 5 червня — в День міста Острога.

Ідея виставки дуже цікава, оскільки демонструє польський плакат періоду Солідарності (80-ті роки). Польські художники підтримали рух «Солідарність» у свій спосіб, створивши цілу серію професійних плакатів, які агітували народ з’явитися на вибори.

Експозиція організована у співпраці з польським консульством у Луцьку, зокрема з Генеральним Консулом Республіки Польща в місті Луцьку Томашем Яніком та Консулом з питань культури Кшиштофом Савіцкі.

Відкрили виставку ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, мер міста Острога Олександр Шикер та Генеральний Консул РП Томаш Янік за присутності ректорату університету, професорсько-викладацького складу, польської делегації, студентства, острожан та гостей міста.

До вітального слова долучився й мер міста Острога Олександр Шикер, який акцентував увагу на солідарності двох народів — України та Польщі та відмітив значущість подальшої співпраці.

Генеральний Консул Республіки Польща Томаш Янік розповів про історію створення плакатів та історичні події, що цьому передували. Також пан Консул наголосив на значимості руху «Солідарність», заявивши, що серця поляків в ті визначні для історії Польщі дні билися міцніше.

Директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк:

— Рух «Солідарність» об’єднав близько десяти мільйонів поляків. Ця виставка — яскрава ілюстрація того, як все відбувалося. Плакати надзвичайно символічні. Такі експозиції відбувались в Польщі минулого року, адже тоді відзначали 30-ту річницю польського руху «Солідарність». Тепер ця виставка мандрує Україною. Символічним є те, що солідарність — це об’єднання, спільність. Відтак в День міста Острога відбулась ще одна солідарність між двома країнами. Це є і солідарність на плакатах, і солідарність тих людей, які прийшли на відкриття виставки польського плакату. Особливо важливим у виставці для Острозької академії є те, що це — новий етап в експозиційній діяльності, а для студентів це ще один спосіб дізнатись про славну сторінку в історії Польщі.