Острозькі неологи взяли участь у міжнародній конференції

23 травня 2011

Члени лексикографічної лабораторії «Острозький неограф» Національного університету «Острозька академія» взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Динамічні процеси в граматиці і лексичному складі сучасних слов’янських мов», яка відбулася 19-20 травня у Рівненському державному гуманітарному університеті. Так, Острозьку академію на конференції, присвяченій пам’яті доктора філологічних наук, професора, академіка Каленика Шульжука, представляли Віталій Максимчук, Ольга Кирилюк, Оксана Поліщук, Ірина Денищук, Ганна Коновальчук, Тетяна Вдович, Любов Кривко та Катерина Кравченко.

Секційне засідання, яке відбулося в приміщенні неографічної лабораторії «NEOLEX-Рівне», зібрало неологів із України та Чехії, що зумовило цікаві дискусії щодо неологізації в українській, чеській та польській мовах.

Під час засідання круглого столу присутні прослухали доповідь про академіка К. Шульжука як мовознавця, учителя, наставника, колегу, товариша, Людину, а також почули улюблені пісні професора у виконанні викладачів і студентів Інституту мистецтв РДГУ. Завершилася конференція екскурсією до Національного університету «Острозька академія».

«Зустрічі такого типу, — зазначає Ольга Кирилюк, — стають основою для наукового становлення молодих дослідників. Важливо, що зібралися представники не лише з України, а й Чехії. Ця конференція знаменує розширення меж наукових контактів членів лексикографічної лабораторії „Острозький неограф“ ».