В Острозькій академії обговорили спадщину Василія Великого

20 травня 2011

Кафедра релігієзнавтства Національного університету «Острозька академія» організувала студентсько-викладацьку конференцію «Рецепція спадщини Василія Великого в творчості острозьких просвітників». Цей захід був присвячений 450-й річниці Пересопницького Євангелія та 430-й річниці Острозької Бібілії. Серед доповідачів конференції були студенти спеціальності «Релігієзнавство» та богослови і науковці в галузі вивчення патристики та біблієзнавства. Серед них священник УПЦ(КП) о. Богдан Стрикалюк та Анатолій Войтко — громадський діяч, публіцист, дослідник Біблії, автор посібника із позаконфесійного вивчення Біблії «Білий камінь». Відкривав конференцію доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного фокультету, настоятель храму преп. Федора Острозького Василь Жуковський. Гостем конференції став і магістр історії з Альбертського університету Пол Бродвей (м. Едмонтон, Канада).

До оргкомітету конференції увійшли завідувача кафедри релігієзнавтсва, доктор історичних наук, Сергій Жилюк, викладач кафедри, кандидат історичних наук Михайло Якубович та студент ІІ курсу спеціальності «Релігієзнавство» Василь Махлюк, голови Студентської ради релігієзнавців та заступника голови СНТ «Академік» Щепанського Віталія.