Студенти Острозької академії вивчають історію за допомогою української кінодокументалістики

13 травня 2011

На запрошення викладача історії Сергія Рудька 12 травня в Острозьку академію завітав режисер Іван Канівець із презентацією короткометражного фільму «Тризуб Нептуна» – документальний фільм про створення українського флоту в часи визвольних змагань. Оскільки презентацію відвідало багато студентів спеціальності «Історія», які пишуть наукові роботи на цю тему, то першочерговою метою показу фільму було ознайомити спудеїв з маловідомими фактами про чорноморський флот у 1917-1918 рр.

Фільм «Тризуб Нептуна» свого часу був лише магістерською роботою студента спеціальності «Телережисура» Івана Канівця, однак невдовзі робота удостоїлася  спеціальної відзнаки V Львівського міжнародного кінофестивалю незалежного кіно «КіноЛев-2010».

В основу стрічки покладено матеріли архівів України, Німеччини та Франції, а  також дослідницькі відкриття українських науковців у галузі історії того періоду. Фільм озвучив народний артист України Богдан Бенюк.

Після кінопоказу авторська група поділилася зі студентами своїми творчими планами та представила їх увазі ролик фільму «Українська революція». Завершилася зустріч інтерактивним спілкуванням про українську історію та сучасну кіноіндустрію, після чого найактивніші студенти отримали компакт-диски з фільмом у подарунок.