Студенти Острозької академії пізнали історію грамзапису

12 травня 2011

У рамках святкування Року української пісні студенти Острозької академії  прослухали лекцію про історію грамзапису та вінілової музики. Журналіст, колекціонер, який зібрав понад 4 000 грамплатівок, Олександр Шестерук розповів різні цікавинки про найперші експерименти зі звуками, винайдення грамофонів і патефонів, їх удосконалення та використання. Усі присутні мали змогу почути звучання цих програвачів, пригадати відомі українські пісні у виконанні Володимира Івасюка, Софії Ротару, Назарія Яремчука,  гурту «Смерічка», братів Гадюкіних. Олександр Шестерук продемонстрував декілька варіантів виконання «Червоної рути», тим самим підтвердивши неповторність українських композицій.

«Завдяки грамзапису сьогодні відтворюється наша музика, культура, історія, – розповідає Олександр Шестерук. – Говорити про зникнення платівки як такої ще занадто рано, адже багато країн ще й досі користується цим носієм музики, а молодь повертається до минулих традицій». Журналісту вдалося пояснити винятковість нашої музики у різні часи за різних умов. О. Шустерук закликав усіх студентів активно підтримати акції Року української пісні в Острозькій академії, шанувати і популяризувати українську музику.