Студенти-політологи зі всієї країни слухали лекцію у стінах Острозької академії

18 квітня 2011

У рамках відкриття Всеукраїнської олімпіади з політології в Острозькій академії 14 квітня голова журі доктор політичних наук Сергій Римаренко прочитав учасникам лекцію «Ситуація у соціокультурному просторі в Україні». На думку доцента кафедри політології Острозької академії Юрія Мацієвського, читання таких лекцій на олімпіадах могло б стати хорошою традицією і надалі, оскільки в журі представлені висококваліфіковані спеціалісти у сфері політології.

Сергій Римаренко як провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України продемонстрував студентам власне бачення регіональних особливостей та соціокультурних поділів в Україні. На його думку, сьогодні в державі існує загалом три найсуттєвіших поділи, які формуються внаслідок особливостей регіональних ідентичностей. У результаті маємо три чітко виражені регіони: Схід, Захід і Центр. Цей поділ підтримується поширенням регіональних міфів і стереотипів, впливом регіональних еліт та діяльністю фінансово-промислових груп кожного з регіонів. За словами Сергія Римаренка, саме ці соціокультурні поділи в Україні сьогодні є основою, на якій формуються передвиборчі симпатії та політичний вибір громадян.