Відкрилася виставка «Острог на старовинних картах»

04 березня 2011

У стінах підземної галереї Острозької академії третього березня відбулася виставка старовинних карт, на яких позначено Острог, організована за ініціативи студентів другого курсу спеціальності «Історія» і за підтримки директора художньої галереї Анастасії Хеленюк.

Виставка включала близько десяти карт різних століть. Це карти Московії, Польщі, Малої Татарії, Угорщини, Швеції, Данії тощо. Почесне місце на виставці зайняла Генеральна карта України Гійома Левасера де Боплана, яка датується 1648 роком, подарована Президентом акціонерного товариства «Альфа-Банк» Україна Олександром Лукановим.

Короткий опис історії кожної з карт було здійснено студентом-істориком другого курсу Андрієм Брижуком. «Карта – це не лише географія, а й витвір мистецтва» - було влучно зауважено.

Співорганізатор виставки Анастасія Хеленюк говорила про небайдужість студентів-істориків до культурних надбань Острога та його історії. Показати публіці карти, на яких зображене славетне місто Острог було нелегко, адже таких карт безліч, тому вибрали найкращі. «Студенти стали опікунами художньої галереї» - зазначила пані Анастасія. Також вона сказала, що кожних два місяці організовуватимуться подібні виставки для збагачення історичної пам’яті, пов’язаної з Острозькою академією та містом князів Острозьких.