Нова порція інтелектуального продукту для студентів

01 вересня 2011

Перший день нового навчального року в Національному університеті «Острозька академія» ознаменувався важливою для всієї України подією — презентацією книги відомого літературознавця і політика, директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, почесного академіка Острозького академічного братства, співзасновника наглядової ради НаУОА Миколи Жулинського «Українська література: творці і твори».

Спраглі до знань після літніх канікул студенти з радістю прослухали цікаву розповідь Миколи Жулинського про його бачення української літератури, яке він відобразив у своїй книзі.

«В мене особливий піїтет до літератури. Я завжди захоплювався художнім словом, воно на мене магічно діяло. Тому метою моєї книги було наблизити читача до літератури як іншої реальності, художньої реальності, а також порушити соціологічний підхід до літератури, тобто викликати відчуття краси й естетичного смаку художнього слова. У книзі зібрано літературні портрети та тексти авторів, які позначені талантом і, можна сказати, геніальністю: від Григорія Сковороди до Ліни Костенко», — зазначив академік Жулинський.

Усі присутні в залі глибоко пройнялися патріотизмом та захопилися непересічним інтелектом Миколи Жулинського. Свідченням цьому стали численні запитання до Миколи Григоровича, а також щирі слова вдячності та найкращі побажання подальшої плідної роботи на науковій і літературній ниві від студентів університету.

Микола Жулинський зізнався, що не має ближчого духовного центру в своєму житті, як Острозька академія, і побажав студентам постійно відчувати певну окриленість тим, що вони навчаються у цьому навчальному закладі.