Ораторське мистецтво в Острозькій академії

26 лютого 2010

Острозька академія здавна славилася своїми риторами: викладач академії XVI століття Захарія Копистенський острозьких ораторів порівнював з відомим грецьким промовцем Демосфеном. Тому не випадково кафедра української філології за підтримки дистрибуційного центру «Видавництво «Читай у Рівному» та Братсвта спудеїв НаУОА оголосили проведення  обласного ораторського конкурсу  на тему: «У чому моя цінність для держави?», присвяченого Міжнародному дню рідної мови.

«Слово, –  як вважає  голова журі конкурсу доктор філологічних наук, професор Іван Миколайович Хом’як, – це основа нашого духовного буття, це основа нашої культури, нашої державності. Тому, коли ми говоримо, що любимо нашу Батьківщину, то без знання рідної мови це не зовсім серйозно сприймається». Учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів Рівного та області змагалися у вмінні чітко, правильно, оригінально та аргументовано висловлювати свою позицію і своє розуміння того, у чому їхня цінність для держави. Дипломом першого ступеня було нагороджено школярку Катерину Коротчук, ученицю  одинадцятого класу Степанської  загальноосвітньої школи. На думку переможниці, Україна – це не лише відомі люди та імена, кожен з нас має свою цінність для держави, і на таких конкурсах ми можемо це продемонструвати, хоча б своїми промовами, а згодом, можливо, і діями.