«Вечори на хуторі поблизу Острога» зібрали студентів з різних країн

25 листопада 2010

Білоруси, канадці, поляки та українці 25 листопада зібралися на хуторі біля Острога. Принаймні, за сюжетною лінією спільного концерту усіх іноземних студентів Національного університету «Острозька академія» вони стали учасниками загадкового і дещо містичного передріздвяного дійства, яке, по суті, тільки своєю назвою – «Вечори на хуторі поблизу Острога» – нагадувало загальновідому гоголівську історію.

Захід, який об’єднав студентів з Білорусі, Канади, Польщі та України, мав на меті показати, наскільки відмінними є культури світу, але, разом з тим, підкреслити, що усі вони мають спільну мову – мову щирих почуттів. В Острозькій академії постійно діють різні обмінні програми, які дозволяють спудеям ділитися досвідом з представниками інших країн і пізнавати усі тонкощі їх етнокультурних особливостей. Утім, «Вечори на хуторі поблизу Острога» вперше об’єднали одразу чотири програми, продемонструвавши не лише активну позицію Академії щодо міжнародної співпраці, але й значний творчий потенціал, ентузіазм і взаєморозуміння українців та іноземців, долучених до дійства.

Попри те, що задум організувати щось подібне з’явився вже давно (на економічному факультеті університету «міжнародний концерт» планувався як подарунок студентам з Білорусі), чимало номерів учасникам вистави доводилося готувати в екстреному режимі, враховуючи абсолютно різні терміни й насичені розклади обмінних програм. Але інтенсивна підготовка та злагоджена співпраця студентів, викладачів, відділу міжнародного співробітництва і культурно-мистецького центру дозволили глядачам повірити у те, що Оксана та Вакула-Майк, незважаючи на всі перешкоди, завдяки щирості душі та підтримці усіх іноземців поєднали свої серця.