В Острозі вшанували пам'ять Іова Борецького

17 березня 2010

У студентсько-викладацькому храмі Федора Острозького при Національному університеті «Острозька академія» відбувся святковий молебень за Іова Борецького.

Іов Борецький був церковним, освітнім та політичним діячем. Свого часу він, можливо, навчався в Острозькій академії. На початку XVII століття викладав у Львівській братській школі, у 1604-1605 роках був її ректором. У 1611 році згадується як священник київської Воскресенської церкви. Іов Борецький став першим ректором Київської братської школи. Згодом прийняв постриг під іменем Іов і став ігуменом Києво-Михайлівського монастиря. 9 жовтня 1620  року був висвячений у Київські митрополити єрусалимським партіархом Феофаном.

Іова Борецького вважають автором відомого твору «Пересторога.