Лауреатом Міжнародної Гоголівської премії-2010 став Ярослав Поліщук

16 вересня 2010

Завідувач кафедри журналістики і літературознавства Національного університету «Острозька академія», доктор філологічних наук, професор кафедри україністики Ягеллонського університету Ярослав Поліщук став лауреатом Міжнародної Гоголівської премії – 2010.

Нагородою відзначено монографію «І ката, і героя він любив», присвячену перепрочитанню творчості класика української літератури Михайла Коцюбинського. На думку рецензентів монографії, дослідник не просто інтерпретує твори, він творить нову стратегію критичного осмислення класика нашої літератури ХХ століття.

У минулі роки лауреатами цієї премії були Іван Кошелівець, Петро Яцик, Віра Вовк, Емма Андієвська, Дмитро Стус, Ігор Павлюк, Петро Коробчук та інші визначні діячі з України, США, Німеччини, Канади тощо – письменники, учені, меценати, журналісти.