В Острозький академії відбувся Всеукраїнський форум студентського самоврядування

14 березня 2010

13-14 березня в Острозькій академії з ініціативи Національного студентського союзу та Братства спудеїв НаУОА проходив Всеукраїнський студентський форум «Здобутки, уроки та перспективи розвитку українського студентського руху: підбиття підсумків року підписання меморандуму ОСС».

У заході взяли участь представники з понад 50  вищих навчальних закладів України: студенти з Донецька, Сум, Луганська, Кіровограда, Черкас, Києва, Хмельницького, Житомира, Одеси, Полтави, Львова, Тернополя, Рівного та ін.

Учасників Форуму привітав ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник, який розповів їм про історію академії, особливості навчання, основні досягнення та плани на майбутнє навчального закладу. «Я радий вас вітати, дорогі студенти, у стінах наступника першого вищого навчального закладу – Острозької слов’яно-греко-латинської академії, у якій зароджувалися традиції студентського самоврядування. Ті, хто доторкнеться до наших священних стін нічим не хворітиме, але назавжди «захворіє» Острозькою академією.», – сказав Ігор Пасічник.

Під час роботи Форуму студенти обговорювали особливості інституту студентського самоврядування як інструменту розбудови громадянського суспільства; стратегічні кроки розвитку студентського руху України, становлення, перспективи та проблеми, що наразі є актуальними для студентського середовища й намагалися розробити механізми їх вирішення. Президент Національного студентського союзу, аспірант Національного університету «Львівська політехніка» Анатолій Ігнатович у своїй доповіді зосередив увагу на підсумках року діяльності НСС і зазначив, що їхня команда працює над розробкою механізмів реалізації змін до Закону України «Про вищу освіту». Відтак, найближчим часом з цього приводу НСС планує провести засідання круглого столу з радою ректорів провідних вищих навчальних закладів, результати якого вони передадуть у Міністерство освіти і науки України.

Завершився Форум звітно-виборчим конгресом, на якому лідери студентського самоврядування підбили підсумки своєї роботи.