Результати виборів голови Братства спудеїв та нові повноваження БС

13 вересня 2010

Цього року, на відміну від попередніх, у виборах голови Братства Спудеїв міг узяти участь кожен студент Острозької академії. Ще одним із новаторств стало утворення  виборчих дільниць, які працювали з 9:00 до 15:30. Їх відвідало 474 виборці, голоси яких розподілилися між чотирма кандидатами. З відривом у 73 голоси переміг Ігор Дорош,  студент 4 курсу економічного факультету, Сидорець Олексій зайняв друге місце із 149 голосами, третє – посіла Свиріпа Ольга (66 голосів).

Як зазначив нині чинний голова Братства, згідно із законом Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування, Острозька академія потребує дієвого органу студенського самоврядування. У зв’язку з цим Братство Спудеїв планує змінити свій статус незалежної громадської організації на орган студенського самоврядування, підпорядкований Національному університету «Острозька академія». Внаслідок цього БС розширить поле своєї активності і отримає більше можливостей для підтримки студенської молоді університету. Зокрема, без погодження із органом студенського самоврядування не зможе відбуватися: відрахування спудея з ВНЗ, переведення студента, який навчається за контрактом, на навчання за державним замовленням, призначення заступника декана (проректора), який відповідає за роботу зі студентами, поселення студентів в гуртожиток та виселення з гуртожитку, затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання студентів та аспірантів.