«Не перебрати квітів у вінку»

06 грудня 2010

В Острозькій академії шостого грудня відбувся перший творчий вечір «Не перебрати квітів у вінку» новоствореної театральної студії «Слово». У своїх драматичних постановках акторки входили в ролі жінок, чиї долі вважаються знаковими для всієї України і стали гідним прикладом для наслідування. Маруся Богуславка, княгиня Ольга, Меланка – героїня відомого твору Кочерги «Свіччине весілля», Устина з «Інститутки» Марко Вовчок, Гальшка Острозька, Мавка, Марія – головна героїня однойменного роману Уласа Самчука, жінки-інтелігентки із творів Ольги Кобилянської, Наталка-Полтавка, Маруся Кайдашиха, Уляна зі «Сватання на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка, Настя Лісовська – всі ці знамениті постаті, що відіграли значну роль у суспільно-політичному та історичному житті українського народу, по-новому інтерпретувалися учасницями театральної студії.

Організатор вечора, викладач кафедри української мови Любов Черуха зазначила про виняткову роль жінки у творенні та підтриманні затишку не лише в родині, а й у всій країні: «Ми часто забуваємо про постаті, яким насправді повинні завдячувати у багатьох речах. Тому про жінок треба говорити не лише Восьмого березня».