Студенти та викладачі гуманітарного факультету обговорили проблеми ідентичності національних меншин

02 лютого 2010

Зусиллями постійно діючого семінару «Дискурсивні ландшафти сучасності», а також сходознавчого гуртка «Мудрість Сходу», 2 лютого  було організовано чергове спільне засідання на тему: «Європа, культура, віра: проблема ідентичності національних меншин». Присутні заслухали доповідь викладача кафедри релігієзнавства Михайла Якубовича під назвою «Єврабія: міф чи реальність» та взяли участь в обговоренні культурологічних проблем, пов’язаних з міграцією та змінами у соціокультурному середовищі Європи.

Модератором заходу виступив старший викладач кафдери культурології та філософії Дмитро Шевчук; активно підтримав дискусію і Максим Карповець, аспірант Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та викладач Острозької академії. Як показав обмін думками, класичне розуміння європейськості, сформоване на теренах об’єднаної Європи, уже не може стовідсотково забезпечити рівнозначності усіх релігійних та національних меншин, що особливо гостро відчутно на прикладі мусульманських громад. Утім, відверта політизація проблеми культурної ідентичності мігрантів (яка спостерігається й в Україні) також перетворилася на «проблему-в-собі», що слугує бар’єром для вирішення гострих питань суспільної єдності.

Подібні засідання планується проводити й надалі.