Лекція дипломата в Острозькій академії

02 лютого 2010

2 лютого в Острозькій академії відбулася зустріч з екс-міністром закордонних справ України та головою політичної партії «Народний Рух України» Борисом Івановичем Тарасюком.

Ім’я цієї людини відоме багатьом, оскільки Борис Іванович упродовж багатьох років представляв нашу державу на міжнародній арені. А тому у межах свого візиту політик і дипломат прочитав студентам академії лекцію, що стосувалася української інтеграції зі світовою спільнотою, проблеми цивілізаційного вибору, що постала перед Україною.

Під час лекції Борис Тарасюк наголосив на важливості належної політичної еліти та її ролі у суспільстві, навів приклад моделі перспективного розвитку України.
Отримуючи відповіді на свої запитання, студенти дізналися більше про дипломатичні місії з особистого досвіду українського посла. За словами пана Бориса, дипломатія не може бути успішною при політичних протистояннях у державі.

На зустрічі студентами були порушені інші актуальні проблеми, зокрема питання демаркації українського кордону, становища України як буферної зони між Заходом і Сходом, а також переспективи нашої держави стати регіональним лідером. Дипломат підкреслив важливість консолідації та співпраці з такими структурами, як ЄС та НАТО.

Наприкінці зустрічі ректор університету Ігор Пасічник подарував гостеві видання творів Уласа Самчука та академічний мед від Пасічника, який, за словами ректора, володіє лікувальними властивостями, а Борис Тарасюк подякував за теплий прийом у стінах Острозької академії.