Микола Жулинський прочитав лекцію першокурсникам

01 вересня 2010

Першу лекцію першокурсникам «Україна в сучасному світі» уже традиційно прочитав відомий український науковець, директор Інституту літератури ім. Т.Г Шевченка, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський.

Микола Григорович говорив про шлях, який потрібно пройти Україні для того, щоб зайняти гідне місце на світовій арені. Для цього необхідною умовою, на його думку, є консолідація української нації. Цей процес стане можливим лише за умови відродження та розвитку української культури, мови, традицій та звичаїв.

Зовсім неочікуваним для Миколи Жулинського став подарунок, який з нагоди ювілею, вручив йому ректор Ігор Пасічник від імені студентів та професорсько-викладацького складу Острозької академії. Миколі Григоровичу подарували його портрет, де на задньому фоні зображені ілюстрації із «Кобзаря» Тараса Шевченка та визначні архітектурні пам’ятки Острога.