Дні Шекспіра в Острозькій академії

29 травня 2009

Мистецтво виступає одним з найвизначніших компонентів духовної культури. Воно покликане формувати внутрішній світ людини, сприяти її розвитку як творця художніх цінностей, є джерелом пізнання світу, грою, задоволенням, виявом ірраціонального і несвідомого начала в людині. З огляду на це Національний університет «Острозька академія», крім наукового підходу до здобуття вищої освіти, застосовує і креативний підхід у навчанні та вихованні студентів, що дозволяє проявити свої вміння, здібності, творчий потенціал.

Уже стало традицією щорічно навесні відзначати Дні Шекспіра в Острозькій академії. 28 травня студенти факультету романо-германських мов організували святкове дійство на вшанування пам’яті автора 38 п’єс, безлічі віршів, видатного драматурга – Вільяма Шекспіра. Глядачі мали можливість зустрітися із Гамлетом, Офелією, Ромео, Джульєттою та іншими героями, поспостерігати за грою театру «Глобус». У свою чергу, актори із задоволенням інтерпретували серйозні психологічні високоінтелектуальні п’єси Шекспіра через призму свого студентського гумористичного бачення. Придворні королівські колізії, сімейні непорозуміння, любовні чвари та перемога добра над злом, – усе це відобразили студенти у декламуванні віршів та театральній постановці творів.

Своєю творчістю та зарядом позитивних емоцій студенти факультету романо-германських мов Національного університету «Острозька академія» ще раз довели, що, незважаючи на відсутність прямої прагматичної доцільності, існування людей без мистецтва неможливе. Воно формує особистість всебічно, її моральні принципи смаки, розширює кругозір, знання, уяву, фантазію.