У День Святого Миколая Олександр Мороз зробив Острозькій академії подарунок

19 грудня 2009

Народний депутат України подарував академії книги під редакцією мистецтвознавців Ігоря Грабаря та Миколи Врангеля «Системний аналіз та упорядкування живопису, скульптури та архітектури на теренах Східної Європи», передмова до яких була написана 7 грудня 1909 року. Історична та культурна цінність праці у тому, що у ній досліджуються речі, пов’язані з Україною, а не Малоросією, зокрема із Софіївським собором, іншими церквами нашої країни, історією та процесом розпису пам’яток архітектури.

Ректор Національного університету «Острозька академія», Ігор Пасічник, подякував Олександрові Морозу за дорогоцінний подарунок, запевнив, що він справді потрапив у надійні руки, і висловив думку про початок особистої колекції депутата в університеті. Також Ігор Пасічник запропонував лідерові Соціалістичної партії стати лектором Острозької академії.

Оскільки будь-яке свято не обходиться без подарунків, то Святий Миколай від НаУОА подарував Олександрові Морозу срібний перстень князя Василя-Костянтина Острозького.